توضیحات
طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز یکی از کاملترین و برترین طرح درس های روزانه با موضوع احکام نماز بصورت word در 3صفحه که مناسب دبیران دین و زندگی است.
نام فایل: طرح درس روزانه پیام های آسمانی پایه نهم احکام نماز
فرمت فایل: word
قسمتی از فایل
طراحی آموزشی موقعیت محور |
||||
شماره درس : هفتم موضوع درس : احکام نماز ( پیام های آسمان ) |
پایه ی تحصیلی : نهم |
زمان تدریس : 60 دقیقه |
||
نام مدرسه : |
نام دبیر : |
تاریخ تدریس : |
||
اهداف و فرصت های یادگیری |
||||
اهداف یادگیری |
1-با احکام ابتدایی نماز آشنا شود . (عرصه : خود ) (حیطه : علم ) 2-نماز را به عنوان وسیله ای برای ارتباط خوب با خالق خود بداند( عرصه : خود ، خداوند ) (حیطه : علم ، ایمان ) 3-خداوند را همیشه ناظر و حاضر بداند و تقوا پیشه کند و در حضور او به خود و دیگران و طبیعت آسیب نرساند .(عرصه : خود ، دیگران ، طبیعت ، خالق ) (حیطه : تعقل ، ایمان، عمل ، اخلاق ) 4-مبطلات نماز را بشناسد و سعی کند که در نماز خواندن آن ها را در نظر بگیرد . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، اخلاق ) |
|||
انتظارات عملکردی |
1-نماز را با رعایت احکام آن بخوانند . ( عرصه : خود ، خالق ) ( حیطه : علم ) 2-ویژگی های نماز خوب را با توجه به آموخته هایشان معرفی کنند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، علم ) 3-مثال هایی از زندگی خود بزنند که در آن ها مبطلات نماز را نمی دانسته اند و بدون آگاهی نماز را اشتباه خوانده اند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، عمل ) 4- اگر کسی از آن ها در مورد احکام جزئی نماز سوالی کرد توانایی پاسخ به آن را داشته باشند . ( حیطه : عمل ، اخلاق ) 5-مکان هایی که در آن جا احساس خشنودی و راحتی و حس قبولی بهتر نماز را می شناسد معرفی کنند . ( عرصه : خود ، طبیعت ) ( حیطه : تعقل ، ایمان ) 6- تاثیراتی که نماز در زندگی آن ها گذاشته است را بگویند . ( عرصه : خود ) ( حیطه : تعقل ، اخلاق ) |
|||
ارزشیابی تشخیصی |
با توجه به آموخته های قبلی دانش آموزان اطلاعاتی از آن ها می خواهیم : 1-شرایط نماز صحیح را نام ببرید . 2-کار های واجب نماز ( واجبات یازده گانه نماز ) را نام ببرید . 3-آداب صحیح نماز خواندن چگونه است ؟ 4-نماز را به عنوان ستون دین تعریف کنید و هدف از خواندن آن را شرح دهید . |
مدت |
||
10 دقیقه |
||||
فرصت های یادگیری |
1-استفاده از مطالب کتاب درسی و توضیج مسائل . 2- نقش اطلاعات کسب شده در زندگی روزمره ی دانش آموزان . 3-توضیح دوباره ی درس به وسیله ی خود دانش آموزان . 4-خواندن مسائل مرتبط دیگر از رساله برای دانش آموزان . 5-پرسش و پاسخ در کلاس و رهنمون کردن دانش آموزان به سوی برخورداری از نظرات مرجع تقلیدشان برای پیدا کردن سوالات خود . 6- استفاده از پروژکتور و پخش تصاویر و فیلم ها و پاورپوینت دانش آموزان . |
20 دقیقه |
:
- لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
- همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
- ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
- در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.